Hogyan kerülnek be a toxinok és a fertőzések a szervezetünkbe?

Étkezéssel - étellel, itallal

Az életünk alatt az élelem egy része eredeti formájában vagy átalakulva fokozatosan lerakódik a szervezetünkben és elválaszthatatlan részévé válik. Az élelem veszélyes részei közé tartozik a nyák és a különböző zsírok. Ha túlságosan sok nyákképző élelmiszert fogyasztunk (pl. tejtermékek, fehér liszt, kukorica, szója, édességek, rántott ételek stb.) ideális talajt teremtünk a fertőzéseknek, melyek éppen a nyákban keresnek menedéket az immunrendszer támadása elől. A másik nagy csoport az ételek összetevőiben előforduló toxikus elemek, fertőzések pl. nehézfémek, radioaktív anyagok, élelmiszeripari vegyi anyagok, mezőgazdasági permetanyagok, gombák és azok toxinjai, haszonállatokban található antibiotikumok, a levegőben lévő por stb.

whoisbenjamin-K-2J2Zq2n6c-unsplash.jpg

Drog és cigaretta

Az alkalmi fogyasztása is káros a szervezetre. Akár aktív vagy passzív dohányos valaki, mindenképp méregteleníteni kell a szervezetet, hiszen a nikotin a dohányzás leszokása után évekkel is kimutatható a szervezetben.

A levegő és a szennyezett munkakörnyezet
A tüdővel belélegzett levegőből vonja ki az oxigént a szervezet, mely a vér oxigénellátásához szükségesek. A levegőben azonban számtalan mérgező anyag találhat, amelyek a tüdő és a légutak nyálkahártyáján rakódnak le, és fokozatosan átterjednek az egész testbe. Légzéssel számos fertőzés kerül a szervezetünkbe.

Az anya szervezetének állapota
Az anyaméh állapota nagyon fontos a benne növekedő magzat számára. Ha az anyának toxin terhelése van, az átterjedhet a magzatra is. Ezért elkerülhetetlen az anya méregtelenítése a fogantatás előtt általában 6 hónappal a terheltségtől függően.
Mivel a megtermékenyítésnél a sperma minősége is fontos, ezért a férfiak vese körének méregtelenítése szükséges.

A nemi érintkezés és a csókolózás
A férfi és női nemi szervek nyálkahártyáján keresztül számos speciális fertőzés juthat át. A száj nyálkahártyáján keresztül is bejuthat számtalan kórokozó.

Nem megfelelő kozmetikumok és tisztítószerek alkalmazása, illetve bőrsérülések
A bőr egyik legfontosabb feladata, hogy megvédje az emberi szervezet belső környezetét a káros külső hatásoktól, ideértve az időjárási hatásokat is. Ezen kívül feladata még, hogy meggátolja a toxikus anyagok és fertőzések bejutását egyenesen a szervezetbe. Azok az anyagok, amelyek a minden napi kozmetikumokban vannak pl. szappanok, samponok, tusfürdők, nem csak kiszárítják a bőrt, hanem elősegítik a toxikus anyagok bejutását a védőrétegen keresztül a bőr hámrétegébe. A sérült szöveteken keresztül is bejuthatnak kórokozók.

Rovarok által terjesztett fertőzés, parazitafertőzés
Az egyik legjelentősebb fertőzési forrás. Régiónkban a kullancs által okozott borreliózis baktériumait és az agyhártyagyulladás vírusát terjeszti. További rovarok is veszélyt jelentenek, mint pl. légy, szúnyog, bögöly félék. A belső szerveink pedig parazita fertőzéseket hordozhatnak, melyek a krónikus betegségek okozói lehetnek.

Fogászati anyagok kopása és oxidációja a szájüregben
Főleg a fém fogtömések, pótlások, koronák a szájüregben való kopás következtében apró részeinek és azok oxidjainak leválása bekövetkezhet. Ezeket a nyállal együtt lenyeljük, a gyomorba kerülnek, ahonnan eljutnak a szervezetbe és lerakódhatnak. A nehézfém terhelés a népesség nagy csoportjának problémát okozhat.