Milyen toxinok találhatóak a szervezetben?

Nehézfémek

A nehézfémek környezetünk részévé váltak. Mivel magas elektromos vezető képességgel rendelkeznek a szövetekbe kerülve megváltoztathatják azok elektrokémiai tulajdonságait, és ezzel immunológiai, hormonális és idegrendszeri zavarokat okoznak.

thomas-de-luze-GXC4Vf2IXfw-unsplash.jpg

Radioaktív anyagok

Az elmúlt 100 évben környezetünk radioaktivitása a sokszorosára emelkedett, aminek az oka a környezetünkben található rövid lebomlású radioaktív anyagok megnövekedett koncentrációja. Ezek a szervezetünkben súlyos immunrendszeri zavarokat okoznak valamint táptalajt biztosítanak a gombás fertőzéseknek.

Vegyi anyagok

Ezek az anyagok főleg az ember által létrehozott mesterséges anyagok. Önmagukban és kis mennyiségben nem mérgezőek, de jelenlétük az emberi szervezetben a szövetek immunkárosodást okozhatják. Ezáltal a szervezet fogékonyabbá válik a fertőzésekkel szemben.

Az élelmiszerekben található tartósítószerek

Hasonlóan hatnak, mint a vegyszerek, képesek megváltoztatni a szervezet immunrendszerének működését.

Antibiotikumok

A hagyományos gyógyászatban alkalmazott túlzott és meggondolatlan antibiotikumok alkalmazásának köszönhetően a fertőzési gócok létrejöttéhez szükséges építőanyag felhalmozódása. Ezen kívül a tenyésztett állatok húsával és a tejtermékekkel is bejut az emberi szervezetbe.

Drogok és gyógyszerek

A gyógyszerek kettős hatással bírnak a szervezetünkre. Egyrészt segítenek átvészelni az embereknek az egészségügyi problémák okozta fájdalmat, másrészt a szervezet számára további mérgek forrását jelentheti, ami bizonyos szervekben pl. májban halmozódhat fel.

Peszticidek- növényvédő szerek

A mezőgazdaságban használt vegyszerek segítenek a növények mennyiségének és minőségének maximalizálásában, ezzel együtt fokozatosan lerakódhatnak a szervezetünkben.

Vírusok

Olyan organizmusok, amelyek kizárólag a sejtek szöveteit és kromoszóma készletét támadja meg és zúzza szét, ezáltal képesek szaporodni. Gazdasejt nélkül nem tudnak tovább szaporodni, csak más élőlény sejtjeiben, parazitaként. A vírusok specifikus gócokat alakíthatnak ki a szervezetben és számos krónikus betegség kialakulásáért felelősek. 

Baktériumok

Számos krónikus betegségek okát bakteriális fertőzés okozza. A szervezetünkben a baktériumok nem csak a szövetközti területeken képesek élni, hanem a sejtjeinken belül, sőt gyakran az immunsejtjeinken belül is.

Gombák
Környezetünkben mindenhol jelen vannak. A természetben az a feladatuk, hogy mindent, ami szervetlen, már elhalt, tehát szükségtelen, visszajuttassanak a természet körforgásába, a földbe. Hasonló szerepük van az emésztőrendszerben is. A penészgombák a teljesen egészséges szövetekben nem tudnak letelepedni. A penészgombák számára a táptalajt a szervezetben lévő élettelen anyagok teremtik meg.